Единствената най-добра стратегия за лозарството

Единствената най-добра стратегия за лозарството

Единствената най-добра стратегия за лозарството

Blog Article

С какъв избор на фрези и култиватори може да се започне, за да се спаси теренът и от ерозията

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Съдът се измива, опушва се със сяра и се съхранява до следващата реколта. Ако нямате възможност да ги изварите веднага, трябва да ги съхраните. Преди да се съхранят се притъпкват, докато не остане въздух в тях.

Полезно е лозарят да знае как да определи сроковете за подмладяваща резитба, правилата, както и критериите за целесъобразност.

За целта много добра работа биха могли да свършат автоматично отклоняващите се органи на вертикалните и хоризонтални фрези.

С нея се извършват както дълбоки почвообработки, така и по-плитки култивации. Едновременно с това могат да се изпълняват комбинирани операции като разрохкване, дисковане, активно брануване и други.

За работа в защитната зона по редовете на насаждението са подходящи роторни косачки с автоматично отклоняващо устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините при добро копиране на неравностите на терена.

Казус: Когато подложката и калемът са с различна дебелина, което обикновено се случва при стари, измръзнали лози, се постъпва по друг начин.

Когато искате да облагородите вече съществуващо насаждение поради някаква причина, то тогава можете да изберете два начина – със зрели или пък зелени резници.

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Първата пролетна обработка се прави заедно с отгрибването, но се налага и втора обработка с култиватор, защото почвата силно се отъпква по време на резитбата и изнасянето на пръчките.

Затова е добре да познаваме и свойствата и характеристиките на отделните видове подложки, и на почвения състав.

Подложката трябва напълно да се освободи от всички вегетативни части – лозя листа, мустачета, реси и др.

С помощта на антистарееща резитба се съкращава времето на зреене на културата, подобряват се вкусът и качеството на гроздето.

Report this page